Kolektory słoneczne wielkopowierzchniowe

Kolektor wielkopowierzchniowy to kolektor płaski do montażu pionowego, na dach płaski i pochyły oraz do montażu wolnostojącego. 

Kolektor został zaprojektowany do podgrzewu wody użytkowej, grzewczej i basenowej za pośrednictwem wymiennika ciepła, wsparcia systemu centralnego ogrzewania, a także do wytwarzania ciepła technologicznego. 

Kolektor wielkopowierzchniowy idealnie nadaje się do zastosowania w dużych instalacjach solarnych. 

Głównym elementem kolektora wielkopowierzchniowego jest absorber z płytą aluminiową lub miedzianą z powłoką wysoko selektywną. Zapewnia ona maksymalną absorpcję promieniowania słonecznego przy jednoczesnej minimalnej emisji promieniowania cieplnego. 

Na płycie absorbera zainstalowano meandryczne rury aluminiowe lub miedziane, przez które przepływa czynnik grzewczy. W ten sposób czynnik grzewczy za pośrednictwem rurki miedzianej pobiera ciepła z absorbera. Obudowa kolektora, w której umieszczony jest absorber, posiada bardzo dobrą izolację termiczną, co umożliwia minimalizację strat ciepła. 

Kolektory płaskie firmy ENSOL zostały przebadane na zgodność z normą EN ISO 9806:2013 przez TÜV Rheinland Energy GmbH oraz posiadają certyfikat jakości SOLAR KEYMARK. 

ES2V/4,0 AL Wielkopowierzchniowy kolektor płaski aluminiowy o powierzchni 4,0m2 do...

ES2V/5,23 – Wielkopowierzchniowy kolektor płaski o powierzchni 5,23m2 do montażu...

ES2V/10,41 – Wielkopowierzchniowy kolektor płaski o powierzchni 10,41m2 do montażu...

Firma Ensol jest OEM-wym producentem kolektorów słonecznych, grup pompowych, systemów do CO oraz generalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych.

ul. Piaskowa 11, 47-400 Racibórz

32 415 00 80

sales@ensol.pl

Pn-Pt: 07:00 do 16:00