Kolektor słoneczny płaski EM2V/2,0 Al-Cu SLIM

Kategoria: Kolektory słoneczne płaskie

EM2V2,0S Al-Cu SLIM i EM2V2,0B Al-Cu SLIM - kolektor płaski z absorberem w formie meandra, wykonanym z miedzi i aluminium przeznaczony do montażu pionowego.

Kolektor słoneczny EM2V2,0 Al-Cu SLIM przeznaczony jest do zamiany energii promieniowania słonecznego na użyteczną energię cieplną, stosowaną do przygotowania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej lub do wspomagania źródła ciepła w instalacji grzewczej.

Konstrukcja obudowy kolektora oparta jest na sztywnej ramie giętej ze specjalnego, opatentowanego przez firmę ENSOL profilu aluminiowego. Obudowa zamknięta jest od spodu blachą aluminiową, zaś pokrywa wykonana jest ze specjalnego, wysoko przepuszczalnego szkła solarnego. Sposób mocowania szyby zapewnia szczelność obudowy oraz minimalizuje naprężenia cieplne. W ramie kolektora nie występuje profil zamykający dzięki czemu bateria kolektorów będzie stanowiła jednolitą tafle na dachu. Ponadto system przyłączeniowy jest przysłonięty przez ramę kolektora przez co odległości pomiędzy kolektorami są maksymalnie ograniczone.

Głównym elementem kolektora jest absorber, którego płyta wykonana jest z blachy aluminiowej pokrytej wysoko selektywną powłoką w celu zapewnienia wysokiego stopnia absorbcji promieniowania, a co za tym idzie, uzyskania dużej sprawności procesu przemiany energii. Płyta absorbera połączona jest metodą spawania laserowego z systemem rurek miedzianych, w których krąży czynnik roboczy. Meandryczna budowa absorbera zapewnia równomierny odbiór ciepła przez przypływający czynnik grzewczy.

Straty ciepła zminimalizowano poprzez zastosowanie izolacji dolnej. Specjalnie zaprojektowane zestawy montażowe, wykonane z aluminium i stali nierdzewnej służą do bezproblemowego i pewnego mocowania kolektorów do konstrukcji dachowej o różnych kątach nachylenia połaci.

Szerokość (A) 983 mm
Wysokość (B) 1965 mm
Głębokość (C) 62 mm
Masa kolektora (m) 32,5 kg
Powierzchnia (S) 1,93 m2
Sprawność optyczna (ηo) W trakcie badań TÜV
Współczynnik (a1) W trakcie badań TÜV
Współczynnik (a2) W trakcie badań TÜV
Współczynnik kąta padania (IAM) W trakcie badań TÜV
Przyłącza (⌀) 18 mm
Obudowa profil aluminiowy
Rodzaj absorbera Układ hydrauliczny Cu- Blacha Al
Pokrycie blachy absorbera Warstwa wysoko-selektywna
Technologia wykonania zgrzewanie laserowe
Współczynnik absorpcji (α) 95 %
Współczynnik emisji (ε) 5 %
Szerokość (a) 909 mm
Wysokość (b) 1891 mm
Powierzchnia absorbera (Sb) 1,718 m2
Zawartość płynu (V) 1,8 dm3
Temperatura równowagi (Tr) W trakcie badań TÜV
Gwarantowany minimalny uzysk cieplny 525 kWh/m2-rok
Przepływ zalecany ok. 60-90 l/h
Przepływ dopuszczalny W trakcie badań TÜV
Rodzaj izolacji wełna mineralna
Współczynnik przewodzenia (λ) 0,035 W/mK
Grubość warstwy izolacji dolnej (d) 20 mm

Firma Ensol jest OEM-wym producentem kolektorów słonecznych, grup pompowych, systemów do CO oraz generalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych.

ul. Piaskowa 11, 47-400 Racibórz

32 415 00 80

sales@ensol.pl

Pn-Pt: 07:00 do 16:00