Kolektory słoneczne płaskie

Kolektor słoneczny firmy ENSOL przeznaczony są do zamiany energii promieniowania słonecznego na użyteczną energię cieplną stosowaną do przygotowania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej lub do wspomagania źródła ciepła w instalacji grzewczej.

Konstrukcja obudowy kolektora oparta jest na sztywnej ramie giętej ze specjalnego, opatentowanego przez firmę ENSOL, aluminiowego profilu. Od spodu obudowa zamknięta jest blachą aluminiową, natomiast pokrywa wykonana jest ze specjalnego, wysokoprzepuszczalnego szkła solarnego. Sposób mocowania szyny zapewnia szczelność obudowy oraz minimalizuje naprężenia cieplne.

Głównym elementem kolektora jest absorber, którego płyta wykonana jest blachy miedzianej lub aluminiowej pokrytej wysoko selektywną powłoką, w celu zapewnienia wysokiego stopnia absorpcji promieniowania i co za tym idzie, uzyskania dużej sprawności procesu przemiany energii. Płyta absorbera jest połączona metodą spawania laserowego lub zgrzewania ultradźwiękowego, z systemem rurek miedzianych, w których krąży czynnik roboczy.

Straty ciepła zminimalizowano poprzez zastosowanie dolnej izolacji, wykonanej z wełny mineralnej o niskim przewodnictwie cieplnym.

Kolektory płaskie firmy ENSOL zostały przebadane na zgodność z normą EN ISO 9806:2013 przez TÜV Rheinland Energy GmbH oraz posiadają certyfikat jakości SOLAR KEYMARK.

Kolektor płaski o powierzchni 2,65m2 do montażu pionowego. Konstrukcja kolektora opiera się...

ES2V/2,0S AL – kolektor płaski z absorberem meanderycznym wykonanym w całości z aluminium...

EM1V/2,0 Al-Cu – kolektor płaski z absorberem w formie harfy dzielonej wykonanym w całości z...

ES2V/2,65S Al-Cu i ES2V/2,65B Al-Cu – kolektor płaski do montażu pionowego z absorberem...

ES2H/2,65S Al-Cu i ES2H/2,65B Al-Cu – kolektor płaski do montażu poziomego z absorberem...

EM2V2,0S Al-Cu SLIM i EM2V2,0B Al-Cu SLIM - kolektor płaski z absorberem w formie meandra,...

ES2V/2,0S HE i ES2V/2,0B HE– kolektor płaski do montażu pionowego z absorberem meandrycznym...

ES2V/2,52S Al-Cu i ES2V/2,52B Al-Cu – kolektor płaski do montażu pionowego z absorberem...

Firma Ensol jest OEM-wym producentem kolektorów słonecznych, grup pompowych, systemów do CO oraz generalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych.

ul. Piaskowa 11, 47-400 Racibórz

32 415 00 80

sales@ensol.pl

Pn-Pt: 07:00 do 16:00