Hybryda 315W

E-PVT 2,0 315Wp

 Foto bez tła

Kolektor E-PVT2,0 -  jest połączeniem słonecznego kolektora     płaskiego z fotowoltaicznym modułem o polikrystalicznych ogniwach krzemu o mocy 315W. Słoneczny kolektor termiczny  odpowiedzialny jest za konwersje promieniowania słonecznego na energię cieplną wykorzystaną do CWU (ciepła woda użytkowa) i CO (centralne ogrzewanie), moduł fotowoltaiczny natomiast zamienia energię słoneczną na energię elektryczną.

Wzrost temperatury każdego modułu fotowoltaicznego zmniejsza jego generowaną moc elektryczną. Moc spada o około 0,5% na każdy jeden stopień wzrostu temperatury. Charakterystyki mocy podawane w danych technicznych odnoszą się do temperatur normowych modułu czyli 25 stopni Celsjusza.

Poprzez zainstalowanie układu termicznego w kolektorze hybrydowym PV-T występuje odbiór ciepła za pośrednictwem płynu chłodzącego przepływającego poprzez kolektor. Układ termiczny poprzez odprowadzenie ciepła zwiększa wydajność przetwarzania promieni słonecznych na prąd elektryczny, ale także zaopatruje w duży zasób energii cieplnej. Kolektor hybrydowy E-PVT 2,0 jest technologicznym postępem w ramach podwyższenia sprawności modułów fotowoltaicznych przy jednoczesnej zamianie energii słoneczne j na energię cieplną i elektryczną.

Zalety kolektora hybrydowego  E-PVT 2,0:

  • wyższa roczna efektywność produkcji energii elektrycznej, w porównaniu ze standardami modułami fotowoltaicznymi,
  • możliwość wykorzystania termicznej części kolektora do dogrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU) lub wspomagania centralnego ogrzewania (CO)
  • oszczędność powierzchni dachu i znaczne obniżenie kosztów montażu.
  • dwa w jednym! Jedno urządzenie zapewnia produkcję prądu elektrycznego i ciepła.
  • niższy koszt inwestycyjny instalacji z wykorzystaniem kolektorów PV-T niż w przypadku urządzeń tradycyjnych (cieczowe kolektory słoneczne, moduły fotowoltaiczne).

Dane techniczne

 

Firma Ensol jest OEM-wym producentem kolektorów słonecznych, grup pompowych, systemów do CO oraz generalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych.

ul. Piaskowa 11, 47-400 Racibórz

32 415 00 80

sales@ensol.pl

Pn-Pt: 07:00 do 16:00