App
Kolektory słoneczne

Kolektory o zróżnicowanych powierzchniach i rozwiązaniach hydraulicznych na bazie jednolitej konstrukcji nośnej.

Ciągle projektujemy i budujemy kolejne prototypy o innowacyjnych rozwiązaniach.

Image is not available
App - copy
Kolektory hybrydowe

Kolektor hybrydowy E-PVT 2,0 jest połączeniem słonecznego kolektora płaskiego z fotowoltaicznym modułem o polikrystalicznych ogniwach krzemu.

Image is not available
App - copy - copy
Grupy pompowe

Wszystkie elementy są wykonane z trwałych materiałów oraz z dbałością o szczegóły, co zapewnia długoletnią i bezawaryjną pracę. Całość zamknięta jest w obudowie z EPP ograniczającej straty ciepła.

Image is not available
App - copy - copy - copy
Systemy do CO
 • Grupy pompowe
 • Moduły hydrauliczne
 • Rozdzielacze i sprzęgła hydrauliczne
 • Osprzęt hydrauliczny
 • Image is not available
  App - copy - copy - copy - copy
  Projektowanie i generalne wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych
  previous arrow
  next arrow

  AKTUALNOŚCI

  Wybierz rozwiązanie dla siebie

  O nas

  Przeszło trzydziestoletnie doświadczenie w branży instalacyjnej i solarnej, duży potencjał produkcyjny, kadrowy i techniczny, troska o środowisko naturalne oraz ciągle rosnące ceny energii zainspirowały nas w 2006 roku do rozpoczęcia produkcji urządzeń solarnych.

   

  Od początku działalność firmy Ensol Sp. z o.o. ukierunkowana jest na produkcję płaskich kolektorów słonecznych i zestawów montażowych, kompletację i sprzedaż armatury solarnej oraz kompletnych zestawów solarnych.

   

  Nasze zaplecze projektowe i inżynieryjne umożliwiło nam od początku działalności opracować i wdrożyć własne rozwiązania w kilku typach kolektorów słonecznych o zróżnicowanych powierzchniach i rozwiązaniach hydraulicznych. Na bazie jednolitej konstrukcji nośnej stworzyliśmy całą rodzinę kolektorów o innowacyjnych rozwiązaniach i wysokiej jakości zarówno pod względem estetycznym jak i sprawnościowym. Ciągle projektujemy i budujemy kolejne prototypy o innowacyjnych rozwiązaniach. Wszystkie nasze produkty są badane i certyfikowane przez renomowane i uznane w Europie i świecie jednostki badawcze i certyfikujące takie jak TUV Rheinland, DIN Certco, przechodząc pozytywnie wszelkie testy jakościowe. Dowodem tego jest międzynarodowy znak jakości Solar Keymark na większość produktów.

   

  W swojej działalności postawiliśmy na wysoką jakość produktów co niekoniecznie na etapie inwestycyjnym jest rozwiązaniem najtańszym, natomiast w perspektywie ponad dwudziestu lat życia kolektora daje mierzalne efekty finansowe. Celowo i z rozmysłem wybraliśmy najbardziej restrykcyjne i renomowane centra badawcze. Uwiarygadniają one pod każdym względem nasze produkty wśród aktualnych i potencjalnie nowych klientów.

   

  Kupując nasze produkty możecie być Państwo pewni trafności dokonanego wyboru.

   

  Dlaczego nasze rozwiązania?

   

   

  wiedza techniczna

  Kompetencje, wykształcenie kadry i współpraca z uczelniami m.in. AGH dają potencjał do wprowadzania kolejnych unowocześnionych, często innowacyjnych rozwiązań.

  rozbudowany park maszynowy

  Nowoczesne hale produkcyjne wyposażone w cały szereg różnych urządzeń i specjalistycznych maszyn umożliwiają nam produkcję w co raz większej skali, dbając o powtarzalność i jakość.

  jakość

  Najwyższa jakość naszych produktów potwierdzona jest certyfikatami TÜV Rheinland i DIN CERTCO. Jakość dla nas to sposób myślenia, który powoduje, że bez przerwy poszukujemy najlepszych rozwiązań.

   

  loga

  Energetyka Solarna Ensol sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Wdrożenie innowacyjnego kolektora wielkopowierzchniowego dla systemów magazynowania energii”

  Celem projektu jest wdrożenie nowej technologii wytwarzania kolektorów wielkopowierzchniowych dla systemów magazynowania energii o najwyższych parametrach techniczno-użytkowych. Innowacja technologiczna została opracowana w ramach przeprowadzonych prac rozwojowych i umożliwi wytwarzanie nowych w stosunku do dotychczas wytwarzanych na świecie (w tym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) produktów – kolektorów wielkopowierzchniowych dla systemów magazynowania energii o najwyższych parametrach techniczno-użytkowych.

  Nowy produkt uzyska niespotykane dotąd cechy techniczno-użytkowe: bardzo wysoką sprawność, najwyższą wytrzymałość i odporność na anomalia pogodowe. Projekt jest odpowiedzią na przeprowadzoną analizę rynku, zapotrzebowania potencjalnych klientów oraz realizacją strategii Wnioskodawcy opartej na wzmocnieniu swojej pozycji konkurencyjnej na rynku międzynarodowym jako producenta produktów charakteryzujących się zaawansowaną technologią, nowatorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną. W celu wdrożenia nowego produktu niezbędne jest nabycie środków trwałych. Produkt zostanie wdrożony po raz pierwszy na świecie na skalę przemysłową. Opracowane rozwiązanie jest przedmiotem zgłoszenia patentowego Wnioskodawcy.

  Projekt ma pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój oraz jest pozytywny pod względem równych szans.

  Dofinansowanie projektu z UE: 1 779 750 PLN
  Wartość projektu:
  5 085 000 PLN

  Okres realizacji: 01.12.2018 r. – 31.12.2019 r.

   

  narodowe centrum bada i rozwojuAGH logo

  Firma Energetyka Solarna ensol sp. z o.o. jest beneficjentem dofinansowania w ramach 3 konkursu Programu Badań Stosowanych, nr Projektu PBS3/B9/27/2015.

  Nazwa Projektu: „Opracowanie nowej generacji hybrydowego kompaktowego kolektora słonecznego z bionicznym absorberem ciepła odpadowego” (akronim ENSOLTECH)

  Wartość projektu: 2 637 500 PLN

  Wartość dofinansowania: 1 917 000 PLN

  Okres realizacji: 01.07.2015 r. – 30.06.2018 r.

  Streszczenie: Celem Projektu jest opracowanie konstrukcji oraz badania nad technologią wytwarzania nowej generacji hybrydowych kompaktowych kolektorów słonecznych o wysokiej sprawności w pozyskiwaniu energii cieplnej oraz użytecznej energii elektrycznej do bezpośredniego wykorzystania. Koncepcja polegać będzie na budowie jednego urządzenia zawierającego w sobie trzy główne, zazwyczaj integralne urządzenia, tj. moduł fotowoltaiczny wytwarzający energię elektryczną z promieniowania słonecznego, moduł termiczny pozyskujący energię cieplną również z promieniowania słonecznego w postaci czynnika grzewczego, który służy do podgrzewania centralnej wody użytkowej lub centralnego ogrzewania oraz mikro-inwerter przetwarzający wytworzoną energię elektryczna na napięcie przemienne o parametrach odpowiadającym standardom domowych urządzeń elektrycznych jak i przemysłowym wymaganiom użytkowym.

   

  Firma Energetyka Solarna ensol sp. z o.o. otrzymała dotację  na innowacje.

  Nazwa inwestycji: „Wdrożenie nowej technologii produkcji wielkopowierzchniowych kolektorów słonecznych o wysokich parametrach technicznych oraz wydajnościowych.”

  Wartość projektu:                 984 000,00 PLN

  Udział Unii Europejskiej:      408 000,00 PLN

  Wkład krajowy:                     72 000,00 PLN

  Okres realizacji:                   2011 r. – 2012 r.

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  innowacyjna gospodarkaUE logo

  Firma Energetyka Solarna ensol sp. z o.o. jest beneficjentem dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

  Oś priorytetowa: IV Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia

  Działanie 4.3 Kredyt technologiczny

  Nazwa projektu: Wdrożenie nowej technologii produkcji hybrydowych kolektorów słonecznych PVT o wysokich parametrach wydajnościowych

  Wartość projektu: 2 180 000 mln zł

  Dofinansowanie UE: 1 110 000 zł

   

  innowacyjna gospodarkaUE logo

  Firma Energetyka Solarna ensol sp. z o.o. jest beneficjentem dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

  Oś priorytetowa: Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia,
  Działanie 4.3: Kredyt technologiczny.

  Tytuł projektu: “Wdrożenie nowej technologii produkcji wielkopowierzchniowych kolektorów słonecznych o wysokich parametrach technicznych oraz wydajnościowych”.

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

  innowacyjna gospodarkaUE logo

  Firma Energetyka Solarna ensol sp. z o.o. jest beneficjentem dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

  Oś priorytetowa: Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia,
  Działanie 4.3: Kredyt technologiczny.

  Tytuł projektu: “Wdrożenie nowej technologii produkcji hybrydowych kolektorów słonecznych PVT o wysokich parametrach wydajnościowych”. 

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

   

  innowacyjna gospodarkaUE logo

  Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki
  Dotacje na Innowacje
  Inwestujemy w waszą przyszłość

  Firma Energetyka Solarna ensol sp. z o.o. jest beneficjentem dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013
  Działanie 6.1. Paszport do eksportu, Etap II – Wdrożenie planu rozwoju eksportu

  Tytuł projektu : “Wdrożenie strategii eksportowej w ramach realizacji Planu Rozwoju Eksportu”
  Wartość projektu : 214 600 PLN
  Kwota dofinansowania : 107 300 PLN

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

   

  innowacyjna gospodarkaUE logo

  Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki
  Dotacje na Innowacje
  Inwestujemy w waszą przyszłość

  Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013
  Działanie 6.1. Paszport do eksportu, Etap I – Przygotowanie planu rozwoju eksportu

  Tytuł projektu : “Opracowanie Planu Rozwoju Eksportu dla firmy Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.”

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego                       

  Firma Ensol jest OEM-wym producentem kolektorów słonecznych, grup pompowych, systemów do CO oraz generalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych.

  ul. Piaskowa 11, 47-400 Racibórz

  32 415 00 80

  sales@ensol.pl

  Pn-Pt: 07:00 do 16:00