App
Kolektory słoneczne

Kolektory o zróżnicowanych powierzchniach i rozwiązaniach hydraulicznych na bazie jednolitej konstrukcji nośnej.

Ciągle projektujemy i budujemy kolejne prototypy o innowacyjnych rozwiązaniach.

Image is not available
App - copy
Kolektory hybrydowe

Kolektor hybrydowy E-PVT 2,0 jest połączeniem słonecznego kolektora płaskiego z fotowoltaicznym modułem o polikrystalicznych ogniwach krzemu.

Image is not available
App - copy - copy
Grupy pompowe

Wszystkie elementy są wykonane z trwałych materiałów oraz z dbałością o szczegóły, co zapewnia długoletnią i bezawaryjną pracę. Całość zamknięta jest w obudowie z EPP ograniczającej straty ciepła.

Image is not available
App - copy - copy - copy
Systemy do CO
 • Grupy pompowe
 • Moduły hydrauliczne
 • Rozdzielacze i sprzęgła hydrauliczne
 • Osprzęt hydrauliczny
 • Image is not available
  App - copy - copy - copy - copy
  Projektowanie i generalne wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych
  previous arrow
  next arrow

  AKTUALNOŚCI

  Wybierz rozwiązanie dla siebie

  O nas

  Przeszło trzydziestoletnie doświadczenie w branży instalacyjnej i solarnej, duży potencjał produkcyjny, kadrowy i techniczny, troska o środowisko naturalne oraz ciągle rosnące ceny energii zainspirowały nas w 2006 roku do rozpoczęcia produkcji urządzeń solarnych.

   

  Od początku działalność firmy Ensol Sp. z o.o. ukierunkowana jest na produkcję płaskich kolektorów słonecznych i zestawów montażowych, kompletację i sprzedaż armatury solarnej oraz kompletnych zestawów solarnych.

   

  Nasze zaplecze projektowe i inżynieryjne umożliwiło nam od początku działalności opracować i wdrożyć własne rozwiązania w kilku typach kolektorów słonecznych o zróżnicowanych powierzchniach i rozwiązaniach hydraulicznych. Na bazie jednolitej konstrukcji nośnej stworzyliśmy całą rodzinę kolektorów o innowacyjnych rozwiązaniach i wysokiej jakości zarówno pod względem estetycznym jak i sprawnościowym. Ciągle projektujemy i budujemy kolejne prototypy o innowacyjnych rozwiązaniach. Wszystkie nasze produkty są badane i certyfikowane przez renomowane i uznane w Europie i świecie jednostki badawcze i certyfikujące takie jak TUV Rheinland, DIN Certco, przechodząc pozytywnie wszelkie testy jakościowe. Dowodem tego jest międzynarodowy znak jakości Solar Keymark na większość produktów.

   

  W swojej działalności postawiliśmy na wysoką jakość produktów co niekoniecznie na etapie inwestycyjnym jest rozwiązaniem najtańszym, natomiast w perspektywie ponad dwudziestu lat życia kolektora daje mierzalne efekty finansowe. Celowo i z rozmysłem wybraliśmy najbardziej restrykcyjne i renomowane centra badawcze. Uwiarygadniają one pod każdym względem nasze produkty wśród aktualnych i potencjalnie nowych klientów.

   

  Kupując nasze produkty możecie być Państwo pewni trafności dokonanego wyboru.

   

  Dlaczego nasze rozwiązania?

   

   

  wiedza techniczna

  Kompetencje, wykształcenie kadry i współpraca z uczelniami m.in. AGH dają potencjał do wprowadzania kolejnych unowocześnionych, często innowacyjnych rozwiązań.

  rozbudowany park maszynowy

  Nowoczesne hale produkcyjne wyposażone w cały szereg różnych urządzeń i specjalistycznych maszyn umożliwiają nam produkcję w co raz większej skali, dbając o powtarzalność i jakość.

  jakość

  Najwyższa jakość naszych produktów potwierdzona jest certyfikatami TÜV Rheinland i DIN CERTCO. Jakość dla nas to sposób myślenia, który powoduje, że bez przerwy poszukujemy najlepszych rozwiązań.

  Firma Ensol jest OEM-wym producentem kolektorów słonecznych, grup pompowych, systemów do CO oraz generalnym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych.

  ul. Piaskowa 11, 47-400 Racibórz

  32 415 00 80

  sales@ensol.pl

  Pn-Pt: 07:00 do 16:00